Bitspiration 2015 – nasza relacja

22 oraz 23 czerwca mieliśmy przyjemność uczestniczenia w festiwalu Bitspiration 2015 w Pałacu Kultury w Warszawie. Organizatorzy festiwalu chcieli poprzez event zorganizować miejsce do spotkania dla ludzi z branż zajmujących się Internetem, muzyką, biotechnologią oraz startupami.

bit poprawne

W trakcie eventu około 800 osób miało możliwość uczestniczenia w prelekcjach. Wśród prelegentów znajdowali się m. in. Mateusz Kusznierewicz – sportowiec i założyciel ZOOM.ME, Piotr Wilam – współzałożyciel oraz główny partner w Innovation Nest, Marek Cieśla – Inwestor oraz startapowiec, Michał Bańka – Dyrektor Departamentu Wsparcia Instytucji. Otoczenia Biznesu. w Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Wojciech Burkot – Dyrektor Departamentu Technologii w Allegro.Tec, Leszek Grabarczyk – Dyrektor Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, Sigrid Johannisse z holenderskiego Ministerstwa Gospodarki i wielu innych ciekawych inwestorów, prawników z Doliny Krzemowej, start-upowców, mentorów, urzędników, muzyków oraz menadżerów.

Od początku festiwalu widać było dużą skale przedsięwzięcia oraz wielkie wsparcie i zaangażowanie władz miasta Warszawy. Festiwal rozpoczął się wystąpieniem wiceprezydenta Warszawy – Michała Olszewskiego. W swoim przemówieniu podkreślał że Warszawa zawsze była i będzie miastem otwartym dla idei startupów. Następnie rozpoczęły się prelekcje dla uczestników. Równocześnie prowadzono na 3 scenach prelekcje – dla każdego znalazło się coś ciekawego.

Cała atmosfera eventu, dzięki organizatorom miała charakter luźnego, przyjaznego spotkania – networkingu, w czasie którego można było na korytarzach Pałacu Kultury i Nauki spotkać specjalistów w różnych dziedzinach, zaprezentować swój pomysł inwestorom czy zasięgnąć porady od mentorów.

Dla mnie jednym z ważniejszych elementów Bitspiration 2015 była prezentacja Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, dotycząca możliwości finansowania działań innowacyjnych z funduszy, którymi operują, ale o w innym będę pisał w innym wpisie.

Wielkim plusem Bitspiration była otwartość prelegentów – każdy uczestnik po prezentacji prelegenta mógł bez problemu znaleźć go na korytarzu i porozmawiać, zaprezentować swój pomysł czy uzyskać poradę.

Zebrawszy w jednym miejscu wartościowych prelegentów, fantastyczną atmosferę, catering oraz różne możliwości spędzenia czasu wolnego zorganizowane przez organizatorów, uczestnicy mieli możliwość oprócz uzyskania wiedzy i rozwinięcia swoich biznesowych kontaktów również okazję do dobrej zabawy.

Podsumowując moje pierwsze Bitspiration: fantastyczne miejsce, super organizacja oraz możliwości dla uczestników. Polecam każdemu żeby wybrał się na przyszłą edycję.