Nowe wydanie miesięcznika IT Professional a w nim mój nowy felieton na temat „Kolejnych poziomów abstrakcji”, poniżej fragment poglądowy.

it-pro-logo

„Zatopienie się w meandry dzisiejszych datacenter żywo przypomina film Christophera Nolana. Nurzamy się w odmętach kolejnych, mnożonych w nieskończoność warstw… Bowiem każdy problem w IT da się rozwiązać poprzez dołożenie kolejnej warstwy abstrakcji.

Musimy zejść głębiej. Przez ostatnie lata dorzucanie kolejnych warstw abstrakcji zdaje się być ulubioną metodą rozwiązywania problemów zarówno technologicznych jak i organizacyjnych w IT. Koronnym przykładem może być wirtualizacja, która jest niczym więcej jak tylko dodatkową powłoką między sprzętem a systemem. Ta, w gruncie rzeczy stara technologia, pokazuje ten fenomen w pełnej krasie. Na jej przykładzie widać najlepiej jak zniwelowano wiele problemów trapiących zarówno techników jak i menadżerów – skończył się wieczny lament o trudnościach z przenaszalnością systemów operacyjnych, zwiększono elastyczność infrastruktury, zredukowano koszty itd. Wszystko to poprzez dodanie jednej warstwy abstrakcji…”

Zapraszam serdecznie do zapoznania się, z marcowym wydaniem nie tylko ze względu na moje mistyczne wypróżnienia, ale przede wszystkim na tematykę całego wydania – rozwiązania bezpieczeństwa dla chmury. Kawał dobrego materiału, więcej info -> http://www.it-professional.pl/archiwum/spis-tresci,241,marzec-2013.html

About the author

Bloger i niezależny konsultant z wieloletnim doświadczeniem w branży IT. Specjalizujący się w wirtualizacji i cloud computingu. Posiada tytuły MCP, MCTS, VCP oraz VMware vExpert.
3 Responses
  1. Jakiż ten świat mały 🙂 Tu śledzę bloga a w analogu felieton. BTW – świetny tekst. No i sam IT Pro to jeden z pierwszych magazynów dla specjalistów. Brakowało mi tego typu tekstów od czasu sławnego IT FAQ, którego stare numery trzymam z sentymentu 🙂

Leave a Reply