infraXstructure 2015

Maciej Lelusz
7. maja 2015
Reading time: 6 min
infraXstructure 2015

Już nieco opadł kurz po konferencji infraXstructure i można już powiedzieć, że wracamy do życia, oraz normalnego, nienormowanego czasu pracy 😉 Konferencja zdaje się być sukcesem – uhonorowało nas swoją obecnością blisko 150 osób, co jak na pierwszą edycję bardzo pozytywnie nas zaskoczyło. Trudno się nie cieszyć gdy w tak bogatym kalendarzu imprez IT pojawia się nowe wydarzenie i nagle znajduje się ponad setka chętnych aby czynnie w nim wziąć udział. Dziękuję bardzo za przybycie w imieniu swoim, inleo i PROidei.

infraXstructure2015

Otwarcie spotkania przebiegło bez większych ekscesów, była oczywiście piana, półnagie hostessy i hostess(owie?;)), lasery i delikatnie szemrzący Scooter. Standard. Poza tym razem z Kubą rozpoczęliśmy spotkanie i przywitaliśmy gości przybyłych z bardzo zróżnicowanych części kraju, reprezentujących kompletnie rożne biznesy. Następnie rozpoczęły się sesje partnerów. Na scenę wkroczył Adam Marcinkowski (Passus & SimpliVity), którzy pokazali jak można przemodelować swoje DC w model hyperconvergenty. Po ich sesji połączonej z krótkim LAB-em sala została podzielona na dwie części gdzie wkroczyli Wojciech Ehrenfeld z Onetu, z opowieścią o ewangelizacji rozwiązań Cloud, oraz Gaweł Mikołajczyk mówiący o Cisco ACI. Po nich swoje wykłady przedstawiły takie firmy jak APC (Michał Pyter), Arista (David Murray), oraz Marek Janik z Huawei poruszający temat Datacenter Interconnect. Krótka przerwa i wróciliśmy na sesję Karola Gomułkiewicza, który to bardzo technicznie opowiadał o wdrożeniu VMware NSX w Beyond, Pojawiło się też Zycko (Kazimierz Jantas) wraz z Mellanoxem i Infiniband 40/56GB w DC. Po krótkiej przerwie uruchomione zostały Warsztaty gdzie Jarosław Zieliński i Remigiusz Mikuła opowiadali o tym jak inleo pomogło w tworzeniu SDDC przy wykorzystaniu VMware NSX, którego celem było zapewnienie jak największej ciągłości biznesowej. Sesje prowadzili również, pan i władca Ora600 Kamil Stawiarski tłumaczący podstawy działania Exadaty za pomocą krat browarów (ucinając spekulacje, nie, nie robił revertowania snapshotów ;)), oraz Lukasz Kałużny który zaprosił do krainy Windowsów i automatyzacji od DC aż do Cloud’a. Kolejne osoby to Mirek Burnejko opowiadający o tym jak wszytko można przemigrować do chmury, oraz Andrzej Gołębiowski pokazujący jak można osiągnąć wysoką dostępność w środowisku Citrix XenDesktop. Strefę warsztatów opanował Kamil Stawiarski wraz z Adamem Bolińskim, prezentujący od strony tech rozwiązanie DB-UP. Kolejna seria wykładów przekazana została w ręce Rafała Wiosny, opowiadającego o tym jak umiejętnie zjeść pasmo, oraz Davida Murray’a który podjął się karkołomnego zadanie postawienia w 45 w pełni działającego OpenStacka wraz z integracją go z Aristą. Na zakończenie wystąpiła Pani Agata Kowalska i opowiedziała o wyzwaniach prawnych w DC i Cloud z którymi możemy się spotkać. Na scenę wkroczył również Adam Boliński pokazując biznesowe aspekty DB-UP. Zakończenie około godziny 18 zwieńczone było rozlosowaniem wejściówek na kolejne konferencje PROidei, oraz rozdaniem nagród ufundowanych przez partnerów.

InfraXstructure za nami. Według mnie konferencja ta pokazała, że rynek Datacenter & Cloud w Polsce jest ogromny. Zawiera on w sobie niebagatelną ilość technologii i fenomenalnych ludzi, którym zależy na ich rozwoju. Widać po naszym pierwszym, w gruncie rzeczy niewielkim spotkaniu, że ludzie zajmujący się tym biznesem chcą i rozwijają się z ogromnym entuzjazmem. Powiem Wam, że świetlenie być częścią tego procesu i patrzeć jak takie wydarzenie jak infraXstructure buduje świadomość nowego IT. Bardzo się cieszę, że pierwsza zupełnie niezależna technologiczna konferencja z zakresu infrastruktury DC & Cloud w Polsce okazała się takim sukcesem. Widać, że tematyka którą wybraliśmy była dla Was interesująca i że jest to dobry kierunek. Już planujemy następną, większą, ulepszoną poprzez Wasze uwagi wersje infraXstructure 2016. Zapraszamy za rok!

Zdjęcia z spotkania poniżej: