infraXstructure 2016

Jest coś urzekającego w przyglądaniu się jak idea którą powołało się do życia rozwija się w tak niezwykły sposób. Druga edycja infraXstructure przed nami… z konferencji z dwoma ścieżkami tematycznymi wyewoluowaliśmy do czterech, mamy same gwieździste nazwiska w agendzie. Jest zaprawdę godnie, w końcu mogę to nazwać prawdziwą konferencją dla niepokornego IT.

Zresztą co tutaj owijać w bawełnę ostatnia konferencja wyszła bardzo przyzwoicie. Odwiedziło nas 150 osób, jak na pierwsze wydanie konferencji o której nikt nie słyszał to zdaje się dobry wynik. Jeżeli chcecie zobaczyć jak było na ostatnim wydarzeniu tutaj znajdziecie krótkie sprawozdanie:

Pozostawmy jednak to co było w przeszłości i spójrzmy w stronę 20 kwietnia i na infraXstructure 2016, która to odbędzie się tym razem w hotelu Marriott w centrum Warszawy.  Zacznijmy od agendy… Jak wiecie dla mnie technologia jest fundamentem nowoczesnego IT. Na jej podstawie możliwe jest zbudowanie naprawdę niesamowitych rzeczy. Konstrukcja które powstają muszą się jednak wspierać na solidnych podstawach. Podczas infraXstructure usłyszycie o czterech głównych filarach IT – Datacenter, Chmurze hybrydowej/publicznej, Aplikacjach oraz Organizacji… Według mnie wiedza i specjaliści w każdej z tych kolumn tematycznych są niezbędni do stworzenia czegoś naprawdę wielkiego.

Datacenter

Podstawa każdej z infrastruktur, każdy z nas ma, albo miał. Wiele zostało już w tej kwestii powiedziane, ale nigdy dość. Na scenie wystąpią znani specjaliści roztrząsający kwestie budowy DC zgodnie z nowymi normami, rozpoczną wojnę hypervisorów, pochylą się nad tematyką praktycznego podejścia do SDN oraz szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Gwiazdy na scenie! Jarosław Zieliński uhonorowany tytułem VMware vExpert 2016 kawosz w dojo VMware, Piotr Wojciechowski administrator portalu CCIE.pl, i Piotr Jabłoński podwójny CCIE i jeden z nielicznych CCDE. Jestem pewien, że nie pozwolą się Wam nudzić!

Chmura hybrydowa/publiczna

Temat który od kliku lat nie schodzi z ust wyznawców IT. Będziemy mówić o infrastrukturach w chmurze, o tym co trzeba wiedzieć aby nie popełnić błędów już na starcie, jak wystrzegać się błędów 0day i o tym co tak naprawdę mamy do dyspozycji i jak możemy z tego skorzystać. Tutaj również nie zabraknie znanych twarzy – na początek Mirosław Burnejko którego chyba nie trzeba przedstawiać, następnie Piotr Pietrzak CTO w IBM Poland & Baltics… czy to nie gwarancja interesujących wykładów?

Aplikacje

Głównym punktem każdej infrastruktury, w zasadzie meritum jej działania są aplikacje. Będzie dużo o End User Computing – porównamy wirtualizację aplikacji i desktopów, przyjrzymy się case study wdrożenia dla 1700 użytkowników technologii VDI/RDSH, następnie wskoczymy w świat baz danych gdzie z jednej strony zobaczymy monolitycznego Oracla a z drugiej strony Kafkę i przetwarzanie danych na klastrze BigData przy pomocy Apache Sparca. Wielcy ludzie na scenie – Paweł Serwan lider Polskiej Grupy Użytkowników Citrix, oraz Kamil Stawiarski kapłan wyroczni i założyciel Browaru z Wyrocznią (Polska Grupa Użytkowników Oracle). Zapowiada się ścieżka godna wciągnięcia z nieletniego, roznegliżowanego ciała.

Organizacja 

Jakąkolwiek infrastrukturę byśmy nie chcieli stworzyć potrzeba na to funduszy, trzeba to zorganizować i sprawdzić czy nasz plan chociaż zbieżny jest z prawem 😉 Cóż zatem kryje się w ścieżce biznes? Przeprowadzeni zostaniemy przez meandry prawne w kontekście cloud computing w sektorze finansowym i ubezpieczeniowym, dostaniemy spory zastrzyk pomocy w kwestii organizacji zespołów, oraz zobaczymy jak do tematu transformacji i rozwoju IT podchodzą wielkie instytucje. Bez wątpienia osoby takie jak Mirosław Dąbrowski i Krzysztof Waszkiewicz rozpalą scenę do białości!

Nieważne na jakim etapie w rozwoju IT jest Twoja organizacja i z jakimi wyzwaniami się spotyka, na infraXstructure znajdziesz odpowiedz na wiele nurtujących cię pytań. Fenomenalni prelegenci, ciekawa tematyka… uważam, że warto. Acha, pełna agenda dostępna jest tutaj, a rejestracja może być dokonana pod tym adresem.

Do zobaczenia!

ps. Tak będzie impreza ale o tym za chwil kilka – dopinamy wraz z Proideą wszytko na ostatni guzik 🙂