Zawsze szanowałem firmę SUN i ze smutkiem patrzyłem jak z potęgi pozostaje jedynie nieznaczny cień po przejęciu przez Oracla. To rozrzewnienie wynikało z tego, iż  produkty tej firmy zawsze kojarzyły mi się z archetypicznymi serwerami o niedoścignionej myśli technologicznej… Bo prawdziwy serwer równał się SUN.

brokenpipe

Następnie słoneczna firma popełniła mezalians i tak oto rozpoczęła się droga krzyżowa naszej uciśnionej braci IT. Ból, zgrzytanie zębów i wyrwane włosy… Java objawiona. Królowa niestabilności. Java ucieleśniona. Księżna wycieków pamięci. Java dominująca. Przykro niekompatybilna wstecznie, co (o zgrozo) jest jej rzekomym największym atutem…

Nic to, mógłbym w nieskończoność wymieniać argumenty dlaczego Java to szatan ale nie o to chodzi. Stworzyłem ten artykuł ponieważ mam już dość przeszukiwania internetu w poszukiwaniu odpowiedniej wersji, wraz z ustawieniami dla jakiegoś urządzenia które aktualnie konfiguruje…

Przedstawiam Wam kompendium niekompatybilności Javy! Znajdziecie tutaj jakiej wersji Javy potrzebujecie dla jakiego urządzenia, wraz z jej ustawieniami. Komentujcie! Będę uzupełniaj zarówno z Waszych doświadczeń jak i stopniowo dorzucał swoje. Tymczasem ku pokrzepieniu serc możecie sobie zanucić tą oto śliczną pioseneczkę myśląc o Javie:

Rozdział I

Brocade DS-300B

Miałem dostęp do urządzenia w szatkach EMC, ale pewnie i HP i DELL będą również działać. Do uruchomienia zarządzania wchodzimy na adres IP urządzenia i startuje oprogramowanie EZswitch:

Ustawienia:

Zainstaluj Javę z powyższego linka, następnie edytuj plik java.security, znajduje się on w katalogu:

C:\Program Files (x86) \Java\jre7\lib\security
C:\Program Files\Java\jre7\lib\security

W pliku tym należy znaleźć i zakometować (wstawić „#” przed ciągiem znaków) następującą linię:

jdk.certpath.disabledAlgorithms=MD2, RSA keySize < 1024

Następnie wejść do ustawień Javy i przestawić poziom bezpieczeństwa (zakładka security) na „medium”.

TMLdod9

Rozdział II

EMC Unisphere (rodzina macierzy VNX)

System zarządzania do macierzy uruchamia się również przez wejście na stronę pod adresem IP urządzenia. Jak na razie najlepiej sprawuje mi się:

  • Firmware:
  • Pasująca Java: 6 update 22 32bit.

giphy

Zapraszam, do przesyłania swoich doświadczeń lub pozostawienia ich w komentarzach. Postaram się ten wpis na bieżąco udoskonalać, obnażając w ten sposób tragiczność warsztatu programistów odpowiedzialnych za tworzenie produktów w oparciu o Javę.

About the author

Bloger i niezależny konsultant z wieloletnim doświadczeniem w branży IT. Specjalizujący się w wirtualizacji i cloud computingu. Posiada tytuły MCP, MCTS, VCP oraz VMware vExpert.

Leave a Reply