Nowa zachmurzona seria DELL PowerEdge C

DELL opublikował nową linię serwerów. PowerEdge C, bo o niej mowa ma być idealną platformą dla chmur obliczeniowych, wielkich portali społecznościowych czy usług SaaS itp. DELL serią CloudEdge ma zamiar wycisnąć jak najwięcej z jednego U – maksymalnie 144GB pamięci i cztery x sześcio/cztero rdzeniowe Xeony. Dodatkowo urządzenia z serii C mają być wyjątkowo energooszczędne. Wypadało by zauważyć, że przelicznik mocy obliczeniowej do pobranego zasilania jest bardzo atrakcyjny.

Serwery będą występowały w trzech opcjach. Najmniejszy z nich, jeżeli można tak powiedzieć o tym potworze, jest PowerEdge C1100. Parametry tej kruszyny przedstawiają się następująco – w 1U zamknięto dwa procesory sześcio, lub cztero rdzeniowe z serii Xeon 5600/5500, 144GB i od 6TB (NL SAS) do 8TB (SATA/SSD) pojemności dyskowej.

Średni członek rodziny CloudEdge czyli PowerEdge C2100 niewiele różni się od swojego mniejszego brata, w 2U zaklęto bowiem tą sama ilość procesorów i pamięci RAM, różnice można jednak zobaczyć przy pojemności dysków twardych. PowerEdge C2100 obsługuje bagatelne 25TB przy dyskach SATA/SSD, lub 24TB przy zastosowaniu NL SAS.

Największy z rodzinki nazywa się PowerEdge C6100. Jego główna cecha to umiejętności szybkiego liczenia. Bracia może i mają świetną pamięć, albo niezwykle smukłą sylwetkę, jednak to on może się pochwalić najszybszymi czasami… Cztery sześcio, lub cztero rdzeniowych procesorów z serii Xeon 5600/5500 daje mu amfetaminowego kopa. Ten serwer będzie można wypaść w 96GB RAM, i od 12TB do 24TB powierzchni dyskowej, ale to nie wydaje mi się najważniejsze. Najważniejszy jest fakt że ten nakoksowany serwer dostarczy nam nawet do 24 kominów! Wyobrażacie sobie tyle mocy obliczeniowej z jednego serwera x86?! To dopiero będzie zabawa :]

Dla ochłodzenia nastrojów dodoam, że cena nie jest jeszcze znana… ale znając firmę DELL będzie ona wprost proporcjonalna do możliwości.

About the author

Bloger i niezależny konsultant z wieloletnim doświadczeniem w branży IT. Specjalizujący się w wirtualizacji i cloud computingu. Posiada tytuły MCP, MCTS, VCP oraz VMware vExpert.

Leave a Reply