Ostatnimi czasy do ostrej walki między trzema gigantami na rynku hypervisorów bare-metal dołączył nowy rozgrywający. Firma Parallels znana z rozwiązań hostowanych stwierdziła, że należy rozszerzyć działalność o nowy rynek i tak oto w kuźniach tego producenta powstał Parallels Server 4.5 Bare Metal.

Parallels

Dziecko firmy Parallels wspiera wirtualne maszyny obsługujące do 12 vCPU, 64 GB wirtualnego RAMu, 2 TB wirtualnych dysków i do 16 wirtualnych kart sieciowych. Paralleles Server 4.5 obsługuje Intel VT/AMD-V i VT-d, FlexPriority, EPT/RVI, 32-bitowe i 64-bitowe systemy wirtualne, USB 2.0, szablony i snapshoty maszyn wirtualnych, gorący backup maszyn wirtualnych (tylko Windows i Linux), zimną migrację V2V i P2V, zarządzanie lokalne za pomocą konsoli i CLI oraz centralne za pomocą Parallels Virtual Automation.

Ten kompletny produkt do wirtualizacji nie posiada wersji darmowej. Występuje w trzech wersjach komercyjnych – Parallels Server 4.5 Bare Metal dostępny jest w trzech edycjach – Small Business (499 USD per serwer), Standard (999 USD per serwer) i Advanced (1500 USD per serwer).

About the author

Bloger i niezależny konsultant z wieloletnim doświadczeniem w branży IT. Specjalizujący się w wirtualizacji i cloud computingu. Posiada tytuły MCP, MCTS, VCP oraz VMware vExpert.

Leave a Reply