W siódmym odcinku Maciej Lelusz (@maciejlelusz) i Mirek Burnejko (@miroburn) rozmawiają o tym, jak Jacek Biernat buduje biznes w oparciu o usługi Cloud, a dokładniej Amazon Web Services. Znajdziemy odpowiedź, jak w Polsce wygląda rynek usług Cloud AWS, a jak to wygląda za wielką wodą. Zapraszamy!

Dzięki i do zobaczenia w kolejnym odcinku. Zawsze co dwa tygodnie w czwartek o 20:00, na YouTube, kanale inleo!

Dla tych co chcą posłuchać, również wersja na iTunes:

[powerpress]

Subskrybuj i Oceń, możesz nam pomóc i to w prosty sposób. Wystarczy, że klikniesz na ikonę iTunes poniżej, zasubskrybujesz podcast ProgressBar i dasz nam 5 gwiazdek. Pozwoli to nam rozwijać się i mieć wiedzę, że lubisz to co robimy. Dzięki.

iTunes ProgressBar

plansza_progressbar_1200

Informacje związane z odcinkiem:

About the author

Bloger i niezależny konsultant z wieloletnim doświadczeniem w branży IT. Specjalizujący się w wirtualizacji i cloud computingu. Posiada tytuły MCP, MCTS, VCP oraz VMware vExpert.
1 Response
  1. chmura publiczna to temat naprawde na czasie. Coraz więcej firm używa chmury publicznej: Azure, AWS, Google. Z tym że niestety nie korzystamy z IaaS, tylko zwykle PaaS. Polska/Europa jest jeszcze trochę z tyłu za Ameryką co jest chyba zrozumiałe. Rok temu bedac na konferencji Azure pokazywano ze w Europie Skandynawia jest liderem. Co do szkoleń jest już pare dostepnych jak chociażby:
    http://akademiawirtualizacji.pl/szkolenia/lista/szkolenie-cloud-computing-amazon-web-services-ec2-cam-102.

    Co do kosztów – to też zależy. Ciężko powiedzieć że jest taniej – wszystko zależy co używamy i jak często. Ze stałym workloadem na serwerze koszt chmury może być porównywalny.

    Generalnie ciekawa sesja – dzięki!

Leave a Reply