Ósmy odcinek Progress Bar a w nim margrabia Hyper-V, sułtan Azure – Łukasz Kałużny (@kaluzaaa) opowie, poprzez pryzmat polskiego rynku IT, o cloudowych produktach firmy Microsoft. Oczywiście nasi niezastąpieni barmani – Mirek Burnejko (@miroburn) i Maciej Lelusz (@maciejlelusz) nie pozwolą aby ta rozmowa była zwykłą igraszką. Pod kanonadą pytań MVP Azure będzie opowiadał o Hyper-V, Microsoft Azure, Cloud OS w ujęciu wirtualizacji dla MSP, oraz dużych firm/organizacji. Będzie o DR, o automatyzacji i o szeregu innych, bardzo interesujących elementów chmurowej wizji Microsoft. Zapraszamy!

Dzięki i do zobaczenia w kolejnym odcinku. Zawsze co dwa tygodnie w czwartek o 20:00, na YouTube, kanale inleo!

Dla tych co chcą posłuchać, również wersja na iTunes:

[powerpress]

Subskrybuj i Oceń, możesz nam pomóc i to w prosty sposób. Wystarczy, że klikniesz na ikonę iTunes poniżej, zasubskrybujesz podcast ProgressBar i dasz nam 5 gwiazdek. Pozwoli to nam rozwijać się i mieć wiedzę, że lubisz to co robimy. Dzięki.

iTunes ProgressBar

 

progressbar_008

 

Informacje związane z odcinkiem:

About the author

Bloger i niezależny konsultant z wieloletnim doświadczeniem w branży IT. Specjalizujący się w wirtualizacji i cloud computingu. Posiada tytuły MCP, MCTS, VCP oraz VMware vExpert.
5 Responses
 1. Miałem przyjemność pracować z Azurem prawie rok. Niestety nie był to IaaS, ale PaaS i SaaS. Od strony developera/programisty jak i startupów super sprawa. Pisza w .NET i nie muszą się martwić o infrastrukturę. Wszystko ładnie tylko że:
  – dostep do VMek – za każdym razem support miał wjazd na server bez konieczności uzyskania hasła od nas. Także konto local admina jest w posiadaniu człowieka z supportu Microsoftu. Także można się trochę bać o bezpieczeństwo
  – support – niestety ale w 90 % support w Indiach. Na większość pytań nie udawało się uzyskać odpowiedzi.
  – Azure SQL – działa wolno. W porównaniu do SQL Server onsite również od MS róznica diametralna na korzyść onsite.
  – koszt VMek jest też spory – nie mówi się o tym często ale żeby uzyskać SLA od Microsoftu odnośnie dostępności VMek trzeba mieć 2 instancje dla każdego PaaS którego się używa. Także dla produkcji koszt należy pomnożyć razy 2. Chyba że nie przeszkadza Wam restart serwera w ciągu dnia.
  – Azure storage – brak jakichkolwiek narzędzi do zarządzania tym. Jest co prawda Powershell ale można zapomnieć o jakimkolwiek GUI.

  To kilka wad Azure bo o zaletach mówi każdy 🙂

 2. Paweł, dużo ciekawych informacji. Piszesz gdzieś? Kurde fajnie byłoby takie dane zebrać w porównaniu z AWS, Google, SoftLayer. Takie rzeczy jak support są dla mnie i moich klientów kluczową rzeczą w procesie pracy z usługami Cloud.

 3. hej Mirek,

  Zacząłem w zeszłym roku na blogu taką serię „Cloudbusters” ale że nie miałem czasu to skończyłem po 4 epizodach. Chmura to bardzo fajna sprawa ale trzeba znać jej ograniczenia również bo nie jest to rozwiazanie na wszystkie problemy. Często sprawia jeszcze większe problemy. Może jak będę miał chwilę to wróce do pisania o chmurze. Ale tyle się tam dzieje, że naprawdę ciężko nadążyć ze tematem tym bardziej że staram się ogarnąć tak samo Microsoft i Citrixa a od czasu zerknę też na VMware.

 4. Ciekawy artykuł. Czytało się go z przyjemnością, z pewnością będę tu częściej zaglądać. Swoją drogą czy tylko ja się tak zachwycam migracja azure? Według mnie to świetne rozwiązanie

Leave a Reply