Witam w Nowym Roku. Tak w ferworze świąt, nowego roku imprez i wszędobylskiego pijaństwa zapomniałem Wam, drodzy czytelnicy wspomnieć o nowych publikacjach które wyszły spod mojej krnąbrnej reki.

pioro

Tak więc od ostatniego wspomnianego NetWorld’a teksty mojej skromnej osoby pojawiły się również w kolejnych numerach tejże gazety, oraz w magazynie IT Professional. Który to zaproponował mi długofalową współprace w charakterze felietonisty… Poniżej lista publikacji z ostatnich dwóch miesięcy…

 1. Serwerownia, kolokacja czy chmura? – NetWorld 01/2013 – http://www.networld.pl/numery/numer_2484.html
  Jakie usługi powinniśmy trzymać w naszej korporacyjnej twierdzy, zamknięte szczelnie przed światem w murach naszych serwerowni? Którym powinniśmy pozwolić wyprowadzić się do dalekich centrów kolokacyjnych i pozwolić na samodzielne życie? Jak poradzimy sobie z gorzkim uczuciem rozłąki, gdy nasze usługi odlecą w chmury? Dobry administrator powinien być na wszystko gotowy.
 2.  Co nowego w vSphere 5.1? – NetWorld 12/2012 – http://www.networld.pl/numery/numer_2484.html
  Zazwyczaj wersja x.1 w produktach VMware przynosi sporo zmian i daleka jest od marketingowego mydlenia oczu. Tak też jest i z wersją vSphere 5.1 – wnosi ona dużo, można by powiedzieć, że jest to swoisty Service Pack, po aplikacji którego wszystkie nowe pomysły zawarte w wersji bazowej nabierają ogłady… Dodatkowo pojawiają się w niej nowe funkcjonalności, których zazwyczaj nam brakowało.
 3. Zarządzanie w chmurachIT Professional 01/2013 – http://www.it-professional.pl/archiwum/spis-tresci,233,styczen-2013.html
  Nie tak dawno wirtualizacja wtargnęła do naszych datacenter zmieniając podejście do zasobów IT. Ten gwałtowny kolonializm technologiczny zaowocował z kolei chmurą, która okazała się dużym wyzwaniem w zarządzaniu i administracji.
 4. Raz i dwa – budżet już Cię ma… – IT Professional 12/2012 – http://www.it-professional.pl/archiwum/spis-tresci,229,grudzien-2012.html
  Koniec roku zbliża się wielkimi krokami. Listopadowa zaduma ustępuje miejsca zadumie nad wydaniem pozostałego nam budżetu. Pielgrzymki samochodów pełne ogolonych, pachnących tanimi perfumami, ubranych w „jakoś tam” skrojone garnitury, dyrektorów handlowych jeżdżą od jednych drzwi do drugich stawiając znicz na resztkach naszych budżetów.
 5. Rewolucja, ewolucja… chmura – IT Professional 11/2012 – http://www.it-professional.pl/archiwum/spis-tresci,225,listopad-2012.html
  Do wirtualizacji się już przyzwyczailiśmy, nie jest ona niczym nowym. To już niemal chleb nasz powszedni – według badań w 2008 roku, tylko 25% światowych zasobów serwerowych było zwirtualizowanych, a teraz ich liczba wzrosła do ponad 60%. Można przyjąć, że w najbliższej przyszłości systemy niewirtualne będą należeć do rzadkości.
 6. VMworld 2012 – IT Professional 11/2012http://www.it-professional.pl/archiwum/spis-tresci,225,listopad-2012.html
  Jedna z największych na świecie konferencji poświęconych wirtualizacji i cloud computingowi zawitała w tym roku do rozpalonej słońcem Barcelony. Miasto Gaudiego – wielobarwne, przeplatane mnóstwem stylów i kultur było wyśmienitym tłem dla tej niezwykle zróżnicowanej technologicznie konferencji, pełnej innowacji i nietypowego podejścia do wyzwań nowoczesnego IT.

Zapraszam do zapoznania się z artykułami w swoim jak również i w imieniu redaktorów poszczególnych magazynów 🙂

Prezenty dotarły czy Poczta Polska jak to na nią przystało zawiodła?

About the author

Bloger i niezależny konsultant z wieloletnim doświadczeniem w branży IT. Specjalizujący się w wirtualizacji i cloud computingu. Posiada tytuły MCP, MCTS, VCP oraz VMware vExpert.
7 Responses
 1. Do mnie również dotarły, niestety paczka chyba spadła kilka razy listonoszowi bo myszka była w częściach. Na szczęście ręcznik był cały więc mogłem w niego otrzeć łzy:) Pozdrawiam!

 2. paczka nie dotarła…
  -listonosz czuje już się zmolestowany przez mój wzrok jak przychodzi,
  -alkohol przelewam z butelki do butelki, z kieliszka do kieliszka,
  -życie straciło sens,
  -esxi nie chce mi się stawiać,
  -upgrade do 5.1 czeka.

  Macieju co Ty mi zrobiłeś, pisząc, że wygrałem a nic mi nie przysyłając :((
  Moje życie bez tego prezentu nie ma sensu 😛

 3. Ehhh… Poczta Polska. Jesteś już drugi. Do końca tygodnia wyślę, Wam jeszcze raz jakieś drobiazgi. Idę uprać swoje t-shirty, będę marzł w zimie ale się podzielę. Jak to mówią – słowo się rzekło, kobyłka u płotu 😉

 4. Macieju, kolego ze świata wirtualnego a nie wysyłałeś tego jako polecony? Bo jak masz kwitek to może się odnajdzie 🙂
  Mam pewne dojścia. i komórka pocztowa jest jedną z nich 😛

Leave a Reply