Windows Server 2008 R2

Łubie ładne rzeczy, bo kto powiedział że jak się jest administratorem to od razu trzeba kochać zgnite piwnice i tarzać się codziennie w kablach. Uważam, ze systemy operacyjne z ładnym, przejrzystym interfejsem relaksują użytkownika, sprawiają, że jego poziom nienawiści zwiany z tym, że musi siedzieć w pracy 8 godzin i gapić się w monitor znacząco się zmniejsza. Microsoft od lat zmusza mnie do poniżania moich oczu prymitywnymi i brzydkimi interfesami, tak więc moje pierwsze wrażenie po instalacji Windows Server 2008 R2 nie było wcale zaskakujące, było podobne do tego z początku filmu Borat kiedy atakuje nas z ekranu zatęchła, brudna wioska odarta z jakichkolwiek oznak estetyki. Oglądając ten film czułem wtedy żal, że coś takiego nosi ziemia, ale i nieopisaną radość wynikającą z starego jak świat uczucia, że komuś jest gorzej niż mi. Tak było i w tym przypadku, tyle tylko, że bez radości.

Estetykę Windows Server 2008 R2 można porównać do rosyjskich samochodów z lat 70. Przeraża mnie myśl o tym, że będę musiał oglądać tego potwora przez najbliższe lata. Pociesza jedynie fakt że miejscami czerpie z estetycznych wyżyn Microsoftu czyli Windows 7. Mam nadzieje, że da się włączyć jakoś Aero, albo chociaż przywrócić mały cienki pasek start z poprzednich systemów Windows, który może tez nie był projektowany przez Armaniego, ale przynajmniej nie działa na mnie tak drażniąco. Może się przyzwyczaiłem? Przyzwyczajenie to zło.

Dla wielu z Was estetyka pewnie nie gra roli. To błąd… ale cóż, nie będę walczył z wiatrakami gdyż to niestety bez sensu. Na razie mogę powiedzieć (mimo, że nie przeprowadziłem jeszcze gruntownych testów), że Windows Server 2008 R jest bardzo stabilny, działa szybko i sprawnie, oraz ma nowe Hyper-V R2 z możliwością Live Migration, oraz VDI. Poza tym sporo usprawnień dotyczących współpracy z Windows 7, a pełną listę zmian znajdziecie na stronach Microsoft – http://www.microsoft.com/windowsserver2008/en/us/whats-new.aspx

Masakra Win2K8 R2

About the author

Bloger i niezależny konsultant z wieloletnim doświadczeniem w branży IT. Specjalizujący się w wirtualizacji i cloud computingu. Posiada tytuły MCP, MCTS, VCP oraz VMware vExpert.

Leave a Reply