Wakacje się skończyły… po smutnym powrocie do pracy zasiadłem przed komputerem i zalał mnie potok aktualności ze świata IT. Dwa dni się przegryzałem. W sumie dużo, ale nic ciekawego. Jedyna istotna rzecz dla nas administratorów to chyba VMware ESX(i) 4.0 Update 2. Naprawiono sporo błędów odkrytych w Update 1, oraz wprowadzono następujące usprawnienia:

  • Wprowadzono możliwość uruchamiania Fault Tolerance na procesorach z rodziny Intel Xeon 56xx. Wcześniej owszem Update 1 wspierał rodzinę procesorów Intel Xeon 56xx, ale bez opcji uruchomienia na niej FT.
  • Wsparcie FT dla prosesorów z serii Intel i3/i5 Clarkdale, oraz Intel Xeon 34xx Clarkdale.
  • Wsparcie dla technologii IOMMU przy zastosowaniu procesorów AMD Opteron 61xx i 41xx
  • Rozszeżenie funkcjonalności esxtop/resxtop – dostajemy możliwość monitorowania utylizacji zasobów NFS (R/W/MBs R/MBs W/CMOS/GAVGs)
  • Wsparcie dla nowego systemu operacyjnego jakim jest Ubuntu 10.04 LTS.

Plus tak jak wspomniałem masa poprawek drobnych błędów Update 1. Mam nadzieje że będzie bez wtopy i po aktualizacji wszystko będzie działać. Ale jakby coś nie poszło, to po niedzieli dam znać 😀

About the author

Bloger i niezależny konsultant z wieloletnim doświadczeniem w branży IT. Specjalizujący się w wirtualizacji i cloud computingu. Posiada tytuły MCP, MCTS, VCP oraz VMware vExpert.
2 Responses

Leave a Reply