Kilka dni temu VMware przedstawił światu wyczekiwany przez wielu produkt View 4.0. Rozwiązanie to służy do wirtualizacji desktopów poprzez równie świeży protokół PCoIP.

VMware View 4.0 było oczekiwane przede wszystkim dlatego, że jego poprzednik nie był kompatybilny z vSphere. Teraz w związku z najnowszą wersją View vSphere stało się kompleksowym fundamentem do wirtualizacji zarówno serwerów jak i również desktopów.

Warto zauważyć, że już od jakiegoś czasu widać tendencję na rynku IT która ma na celu zastąpienie protokołu RDP.  Mino wielu lat które ten protokół na służył coraz bardziej widać jego wady, zauważamy coraz więcej jego niedociągnięć. Biznes szuka nowego rozwiązania, które będzie bardziej dostosowane do dzisiejszych realiów. W tym kontekście propozycja PCoIP, który opisywałem w wcześniejszych artykułach, wydaje się bardzo interesująca.

Vmware View będzie dostępny w dwóch wersjach – Enterprise Edition, oraz Premier Edition. Pierwsza z nich będzie składała się z vSphere 4 for desktops i View Manager 4. Druga natomiast, bardziej bogata, będzie się składać z vSphere 4 for desktops, View Manager 4, ThinApp 4 i View Composer. Cena VMware View 4 Enterprise Edition będzie oscylować w okolicach 150 USD, a VMware View 4 Premier Edition 250 USD na każde z równoczesnych połączeń.

Z witryny VMware można pobrać bezpłatną, 60-dniową wersję ewaluacyjną, dodatkowe informacje można znaleźć w dokumentacji View.

About the author

Bloger i niezależny konsultant z wieloletnim doświadczeniem w branży IT. Specjalizujący się w wirtualizacji i cloud computingu. Posiada tytuły MCP, MCTS, VCP oraz VMware vExpert.

Leave a Reply