VMware wydało pierwszą dużą poprawkę do ESX 4.0 i ESXi 4.0 oraz vCenter 4.0. Niema w niej jakiś rewelacyjnych zmian, jest to raczej service pack, ale kilka elementów zwraca na siebie uwagę. Warto zauważyć, że aktualizacja zapewnia oficjalne wsparcie dla systemu Windows 7, oraz Windows Server 2008 R2 i świeżutkiego VMware View. Dodatkowo zwiększono wydajność switchy vDS, oraz rozszerzono możliwości klastrowania systemów z rodziny Windows Server poprzez mechanizmy HA i DRS. Zwiększono również limit wirtualnych procesorów na jeden fizyczny rdzeń z 20 do 25 i zaczęto oficjalnie wspierać procesory z rodziny Xeon 3400. Z ciekawostek, można będzie od Update 1 zmusić systemy z rodziny Windows Server do bootowania z partycji umieszczonej na dysku PVSCSI.

Z resztą zmian można zapoznać się na stronie VMware, lub bezpośrednio w dokumencie Relese Notes dla ESX/ESXi jak i dla vCenter Server.

About the author

Bloger i niezależny konsultant z wieloletnim doświadczeniem w branży IT. Specjalizujący się w wirtualizacji i cloud computingu. Posiada tytuły MCP, MCTS, VCP oraz VMware vExpert.

Leave a Reply