Nieco spóźniony ale jakże ważny news dla wszystkich tych który używają produktu VMware Workstation. Pojawił się oficjalny Release Candidate. Workstation w wersji 7 ma nam zaoferować szereg usprawnień których od dawna wszyscy się domagali i wyczekiwali. Opublikowane w dokumencie „VMware Workstation 7.0, VMware Player 3.0, and VMware ACE 2.6 Release Candidate Release Notes” informacje dają jasno do zrozumienia, że nowy VMware Workstation zapewnia rozszerzone wsparcie dla 3D (w tym obsługę OpenGL 2.1 i Shader Model 3.0 w maszynach wirtualnych opartych o Windows XP, Vista i 7) oraz obsługę sterowników WDDM dla Windows 7. Jest to działanie w kierunku umożliwienia obsługi przez maszyny wirtualne takich atrakcji jak np. Aero Glass.

Dodatkowym atutem ma być obsługa w środowisku testowym vSphere 4.0 i ESX 4.0 jako systemów gościa w maszynie wirtualnej, co dla wielu z nas wyeliminuje problem szukania jakiejś maszyny fizycznej by protestować nowe dziecko VMware. Rozszerzono również wsparcie dla SMP, udostępniono  możliwość drukowania na wszystkich drukarkach systemu hosta, możliwość pobrania przez Internet nowych wersji VMware Tools oraz definicji rozszerzających możliwości wirtualizacji nowych systemów operacyjnych. Dodatkowo będzie możliwość szyfrowania maszyn wirtualnych, wsparcie dla IPv6, obsługa ALSA, poprawione mechanizmy przeciągania między maszynami wirtualnymi a hostem, a także możliwość tymczasowego, szybkiego wstrzymania maszyny wirtualnej w celu zwolnienia jej zasobów dla systemu hosta.

Wszystko cacy, tylko nasuwa mi się taka dygresja… czy nie zauważyliście, że wszystko w tym roku wychodzi z numerkiem „7”? Windows 7, Intel 7, Workstation 7? Dziwne, ale może to jakiś znak, a może paranoja 😀

Nieco spóźniony ale jakże ważny news dla wszystkich tych który używają produktu VMware Workstation. Pojawił się oficjalny Release Candidate. Workstation w wersji 7 ma nam zaoferować szereg usprawnień których od dawna wszyscy się domagali i wyczekiwali. Opublikowane w dokumencie „VMware Workstation 7.0, VMware Player 3.0, and VMware ACE 2.6 Release Candidate Release Notes” informacje dają jasno do zrozumienia, że nowy VMware Workstation zapewnia rozszerzone wsparcie dla 3D (w tym obsługę OpenGL 2.1 i Shader Model 3.0 w maszynach wirtualnych opratych o Windows XP, Vista i 7) oraz obsługę sterowników WDDM dla Windows 7. Jest to działanie w kierunku umożliwienia obsługi przez maszyny wirtualne takich atrakcji jak np. Aero Glass.

Dodatkowym atutem ma być obsługa w środowisku testowym vSphere 4.0 i ESX 4.0 jako systemów gościa w maszynie wirtualnej, co dla wielu z nas wyeliminuje problem szukania jakiejś maszyny fizycznej by protestować nowe dziecko VMware. Rozszerzono również wsparcie dla SMP, udostępniono możliwość drukowania na wszystkich drukarkach systemu hosta, możliwość pobrania przez Internet nowych wersji VMware Tools oraz definicji rozszerzających możliwości wirtualizacji nowych systemów operacyjnych. Dodatkowo będzie możliwość szyfrowania maszyn wirtualnych , wsparcie dla IPv6, obsługa ALSA, poprawione mechanizmy przeciągania między maszynami wirtualnymi a hostem, a także możliwość tymczasowego, szybkiego wstrzymania maszyny wirtualnej w celu zwolnienia jej zasobów dla systemu hosta.

About the author

Bloger i niezależny konsultant z wieloletnim doświadczeniem w branży IT. Specjalizujący się w wirtualizacji i cloud computingu. Posiada tytuły MCP, MCTS, VCP oraz VMware vExpert.

Leave a Reply