VMware wraz z Teradici ogłosili erę PC over IP

VMware wraz z firmą Teradichi w czasie Virtualisation Forum 2009 ogłosili światu autorski protokół PC over IP który ma zastąpić wysłużony protokół RDP.

Jak mówią materiały reklamowe PCoIP zaprojektowano w celu wyeliminowania opóźnień podczas pracy z maszyną wirtualną poprzez łącza WAN. Rewolucyjność tego protokołu ma polegać na automatycznym dostosowywaniu sygnału do możliwości technicznych w danym momencie  – inteligentne dobieranie kompresji w zależności od przepustowości, oraz transmitowanie w pierwszej kolejności tego co jest najważniejsze (zmieniające się elementy takie jak wykresy, wideo itp.). Wydaje się, z tych obietnic, że dany protokół będzie świetnie nadawał się do współpracy z treściami multimedialnymi.

PC over IP

Rozwiązanie zaprezentowane przez VMware oraz Teradichi jest całkowicie sprzętowe. Korzystać można z niego w dowolnym środowisku. Schemat działania przedstawiony jest powyżej.

About the author

Bloger i niezależny konsultant z wieloletnim doświadczeniem w branży IT. Specjalizujący się w wirtualizacji i cloud computingu. Posiada tytuły MCP, MCTS, VCP oraz VMware vExpert.
1 Response

Leave a Reply