Porcja aktualności z VMworld. Jak donosi heise-online.pl jest goroąco – wybuchła mała wojna miedzy Microsoft a Vmware. Postaram się streścić poniżej, a po szczegóły zapraszam na heise-online.pl.

Wszystko zaczęło się od zaprezentowania przez VMware nowej platformy chmurowej vFabric. Jest to połączenie hypervisora oraz napisanego w Javie frameworka Spring, który jest oparty na Tomkacie i serwerze aplikacyjnym tc Server, usłudze komunikatorowej RabbitMQ oraz oprogramowaniu monitorującym Hyperic. VMware zapewnił że aplikacje stworzone na platformie vFabric będą kompatybilne z różnymi środowiskami przetwarzania w chmurze.

Od tego czasu Microsoft korzysta z każdej sytuacji aby przysrać VMware. Ostatni trick to zamieszczenie całostronicowej reklamy w USA Today  rzucającą wyzwanie VMware. Microsoft krzyczy przez wszystkie media – „Jesteśmy lepsi i tańsi niż VMware. Jesteśmy największym na świecie dostawcą usług chmurowych”. Microsoft w walce o rynek chmur i wirtualizacji próbuje zastosować taktykę taką jak niegdyś zastosował w wojnie przeglądarkowej z Netscape… Microsoft zapomniał tylko ze głównym taktykiem tamtej wojny był Paul Maritz, aktualny szef VMware. Zobaczymy, robi się ciekawie. Na tej konfrontacji na pewno nic nie stracimy, wręcz przeciwnie, zacznie się wyścig zbrojeń. Nowe funkcjonalności, promocje, imprezy, a wszystko dla nas – konsumentów 🙂

Dziś natomiast VMware dolał znowu oliwy do ognia. Oświadczył bowiem, że do każdej licencji vSphere dorzucą gratis subskrybcję na SUSE Linux Enterprise Server. Szatańsko, drżę z ciekawości co teraz zrobi MS.

Artykuł na podstawie:

About the author

Bloger i niezależny konsultant z wieloletnim doświadczeniem w branży IT. Specjalizujący się w wirtualizacji i cloud computingu. Posiada tytuły MCP, MCTS, VCP oraz VMware vExpert.

Leave a Reply