Kolejny dzień na konferencji rozpocząłem od spotkania z liderami VMUG’ów z całej Europy. Podsumowanie całego roku jest dosyć imponujące. Na całym świecie oficjalna grupa użytkowników produktów VMware rozrosła się do 100 tysięcy zarejestrowanych członków, w tym ponad 80 tysięcy aktywnych.

vmworld2012-p3-1

Dodatkowo warto nadmienić, że na świecie odbywa się około 400 spotkań rocznie w tym blisko 40 dużych konferencji organizowanych nie przez lokalny odziały VMUG’a a centralę.

W czasie spotkania pojawili się również Pat Gelsinger i Joe Baguley. Odpowiadali o swojej wizji rynku IT w najbliższej przyszłości, o roli, jaką w niej ma odegrać VMware, oraz udzielali odpowiedzi na niewygodne pytania. Myślę, że dobrym podsumowaniem ich wypowiedzi jest obietnica powrotu do starego modelu długich i żmudnych publicznych beta testów, zintegrowania współpracy między deweloperami, oraz co chyba najbardziej istotne dalszej integracji nowinek technologicznych z biegiem lat w darmowe i podstawowe wersje produktów.

Kolejnym elementem dnia były dwie sesje:

  • VAPP5402 Beyond Mission Critical: Virtualizing Big-Data, Hadoop, HPC, Cloud-scale Apps – Wyśmienite podsumowanie dot. zwirtualizowanego Hadoopa w kilu wydaniach. Jeżeli macie dostęp do sesji online to zdecydowanie polecam.
  • BCO5170 DR to The Cloud with VMware Site Recovery Manager and Rackspace Disaster Recovery Planning Services – Dobre dla centusiów lubiących oszczędzać na sprzęcie. Po szybkiej analizie kosztów wychodzi niewiele taniej niż utrzymanie własnej infrastruktury…, ale nie trzeba do tego ludzi.

Oraz na podsumowanie dnia impreza VMworld Party z udziałem Taylor „Swollen Foots” Cruza i fanów ćpania tlenu.

Jutro sprawozdanie i podsumowanie VMworld 2013. Zapraszam! 🙂

About the author

Bloger i niezależny konsultant z wieloletnim doświadczeniem w branży IT. Specjalizujący się w wirtualizacji i cloud computingu. Posiada tytuły MCP, MCTS, VCP oraz VMware vExpert.

Leave a Reply