Ostatnimi czasy w firmie Citrix sporo się dzieje. Jak wcześniej oblicze tej firmy podobne było do molibdenowego pomnika to teraz możemy zauważać pewną zmianę wizerunku. Od kilku dni na stronach społecznościowego portalu Facebook można znaleźć oficjalny profil firmy Citrix. Spora zmiana nieprawdaż? Citrix jeszcze do niedawna kojarzył mi się z nienagannie wyprasowanym i wykrochmalonym korporacyjnym kołnierzykiem. Teraz natomiast mają być firmą cool-ziomków, którzy zasypią mnie informacja w jak to sami dumnie określają „luźnej” formie… sceptycznie oczekuję rezultatów.

A tymczasem jedna z informacji od tejże firmy może wielu zainteresować. Chodzi mi mianowicie o XenDesktop 4 który według testów, dzięki technologii FlexCast znacząco zwiększył swoje możliwości. XenDesktop umożliwia obecnie dostarczenie 125 desktopów VDI, oraz 500 hostowanych, współdzielonych desktopów, 5000 przesyłanych strumieniowo desktopów lokalnych z jednego fizycznego serwera wykorzystującego Intel Xeon 5500. To nie mała zmiana w stosunku do poprzedniej wersji, która wspierała jedynie VDI. Zmiana to co prawda nie dotyczy maluczkich, ale dla gigantów jest sporym ułatwieniem.

About the author

Bloger i niezależny konsultant z wieloletnim doświadczeniem w branży IT. Specjalizujący się w wirtualizacji i cloud computingu. Posiada tytuły MCP, MCTS, VCP oraz VMware vExpert.

Leave a Reply